Реалізація проєкту «Допомога матерям серед ВПО та місцевих постраждалих, які проживають у Київській області» (31.10.2022)

news-912

Під час реалізації проєкту ми знайомимось з багатьма сім’ями, доля яких дуже змінилась. Хочемо поділитись історією родини Оксани та Олександра, які виховують двох дітей: Артема (16 років) та Дениса (7 років). Сім’я проживала в смт. Велика Димерка в двокімнатній квартирі, але війна внесла свої корективи та завдала їм багато болю і тривоги.

Напевне родина Оксани та її мама ніколи не зможуть забути «рокову» дату – 24 лютого: всі спокійно спали та близько четвертої години ночі роздалися сильні вибухи; спрацювала сигналізація в автомобілях біля будинку; небо стало помаранчевим. Родина не могла зрозуміти, що сталося. Потім зателефонували друзі і сказали: «Розпочалась війна…». Далі все, як в тумані: що робити, що буде далі?..

Оксана з Олександром навіть не пам’ятають, чим харчувались їх діти. В квартирі було страшно залишатися, тому вони пішли до сусідів у погріб, щоб почуватися захищеними.. Було дуже холодно, всі постійно були вдягнені. В цей час Оксана та Олександр ще не розуміли звідки в них були сили. Вони намагалися стримувати сльози та емоції, щоб діти не бачили; прикладали багато зусиль, щоб заспокоїти дітей. Коли до сусідів влучив ворожий снаряд, вони не знали, як заспокоїти дітей. Звідусіль лунали вибухи, було занадто багато диму.

Дякувати Богу, що знайшлася добра людина, яка змогла 11 березня 2022 року вивезти сім’ю до міста Бровари. З собою вони взяли тільки документи, про речі ніхто не думав – на той час це було не важливо. Страшно було їхати вулицями селища: жодного автомобіля, людей на вулицях не було, по дорозі в напрямку села Гоголів лунали вибухи, горіли склади. У дорозі Оксані було тяжко стримувати свої емоції та заспокоювати дітей, водій сам був страшенно наляканий. Вони доїхали до місця призначення, але в Броварах було також не спокійно.

Згодом родині допомогли виїхати в Тернопільську область, 14 березня вони вже оселилися у селы Мишковичі. Сім’я дякує всім небайдужим людям, які підтримували їх та були поруч у складні часи. Незнайомі люди стали для родини рідними, вони навіть зараз телефонують і турбуються за сім’ю. Коли вони жили в селі Мишковичі їм повідомили, що 18 березня ворог наніс ракетний удар, через що спалахнула пожежа і знищила квартиру, в якій мешкала родина. Знову на обличчі Оксани сльози, на душі тривога. В голові у батьків одні думки: «Куди їхати? Що робити? З чого починати?».

В рамках реалізації проєкту з нашим партнером БО «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» ми допомогли родині Оксани та Олександра продовольчими наборами. Це допоможе сім’ї задовільнити базові потреби на той час, поки вони облаштовуються на новому місті в м. Бровари. А головне – це надати надію та підтримку від суспільства, почуття єдності та захисту.

Публікація підготовлена в рамках міні-гранту проєкту EU4CSOs за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».
Її зміст є виключною відповідальністю міні-грантера проєкту EU4CSOs БФ «Сонячний всесвіт» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

#StandWithUkraine #ПрямуємоРазом #EU4CSOs

news-913
news-914
news-915
news-916
news-917
news-918
news-919
news-920