Пасхальні свята дітям. Закарпатська область, Берегівський р-н, смт. Батьово (14.04.2023)

news-1302

День Христового Воскресіння, Великдень – одне з найбільших українських свят, яке символізує перемогу життя над смертю; світла над темрявою; любові над ненавистю.
Також до цього свята є традиція розписувати яйця, яка має, як язичницькі, так і християнські коріння.

Далеко не всі знають, що в християнстві ця традиція пов’язана з переказом про минуле: Марія Магдалина, яку зцілив Христос від злих духів, перша побачила воскреслого Спасителя. Цю радісну звістку та вчення, вона пішла нести по миру. Одного разу вона дійшла до Риму в палац імператора Тіберія. В дар імператору Марія Магдалина принесла яйце, простягнувши його зі словами: «Христос воскрес». Не повірив імператор цій звістці та сказав: «Як може хтось воскреснути з мертвих?! В це важко повірити, як і в те, що це біле яйце може стати червоним». Поки він це казав, колір яйця в руках Марії поступово став змінюватись і, нарешті, воно стало яскраво-червоним.
Відтоді, каже легенда, у християн з’явилась традиція дарувати один одному на Великдень крашені яйця з радісним вигуком «Христос воскрес!» та триразовим цілуванням. Так образ воскреслого Христа символізує Первістка, Сина Божого, який пробив шкарлупу яйця та вилетів в іншу мірність, проклав нам шлях любові та перемоги над смертю.
В християнській традиції в цей день в родинах готували смачні страви, пекли пасочки, розмальовували крашанки, збирались разом за сімейним столом та вітали один одного зі святом.

А як бути з тими, у кого немає родини та затишок великого свята незнайомий?!
Так наша дружня команда вирішила завітати та привітати зі святом дітей з «Притулку для дітей служби у справах дітей Закарпатської обласної державної адміністрації», що знаходиться в Закарпатській області, Берегівського району, селище міського типу Батьово.
Окрім гуманітарної допомоги (взуття, набори для творчості, засоби гігієни, одяг), яку ми завезли в заклад, провели майстер-клас для діток, пригостили смаколиками та подарувати подарунки кожному.
З дітками встигли поспілкуватись про традиції свята та розпису яєць, які є невід’ємною частиною нашої культури.
Для заняття ми приготували дерев’яні яйця, які дітки розписали різними візерунками. Окрім традиційних узорів, якими розписують яйця, діти дуже різнобарвно проявляли свою творчу уяву.
Вік діток від 3 років до 17, тому розписані заготовки були дуже різноманітні. Смачне печиво, сік та подарунки чекали на дітлахів в кінці зустрічі. А найкращим подарунком були теплі обійми та щира вдячність за нашу зустріч.

Нехай любов та турбота супроводжують діточок не тільки у свято Великодня!

news-1304
news-1305
news-1306
news-1307
news-1308
news-1309
news-1310
news-1311
news-1312
news-1313
news-1320
news-1321