Хорватія (19.05.2022)

news-417

19 травня в нашій неймовірній та чарівній Україні святкують національний День Вишиванки. Це важлива складова нашого національного вбрання, наш головний національний одяг, історія виникнення якого йде ще зі стародавніх часів.

Не одне століття наші пращури, за допомогою вишитих сорочок майстрували обереги, в які вкладали частину своєї душі. В давнину вірили, що вишиванка оберігає людину, дарує їй добру долю та здоров’я. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою та любов’ю. Існують свідчення, що у деяких регіонах країни процес вишивання мав вигляд особливої церемонії. Жінки в процесі молились і вірили, що ці молитви зроблять вишиванку сильнішою та зарядженою тільки позитивними емоціями.

Вшанування Дня вишиванки – це важливе свято, яке об’єднує всіх українців, укріпляє дух нації та нагадує про рідну землю.

19 травня в самому центрі Загреба біля оперного театру зібралися хорвати, представники української меншини та українці, які приїхали в Хорватію вже після російського вторгнення. Всі разом провели ходу через центр міста у національному одязі з великим прапором України з плакатами про заклик допомогти Україні та зупинити війну. Також лунали звідусіль українські пісні. Наші дівчата приймали активну участь у святкуванні та підтримці України.

Наша сила в єднанні!

news-418
news-419
news-420
news-421