Швейцарія, Женева (травень 2022)

news-422

«Народжені бути вільними» – така крилата назва виставки українських художниць Аввіви, Геулли, Руфіни, Аввії та Оксани на підтримку України. Виставка розпочалась 10 травня 2022 року.

«Народжені бути вільними» – можна сказати і про український народ, який не підкоряється тиранії, гідно відстоює свою свободу та незалежність у війні з агресором, стоїть на кордоні світла з темрявою. «Народжені бути вільними» – можна сказати і про українських матерів та дітей, які зараз потребують захисту та допомоги, і про воїнів, які мужньо захищають рідну країну, і про пересічних українців, незламних, вільних та люблячих свою батьківщину.

На відкриття виставки були присутні:

  • Директор арт-центру «Centre d’Art Contemporain Genève» Андреа Белліні, який організував виставку.
  • Mattew Jones, який працює в ООН.
  • Alexandra Sicotte-Levesque, яка працює в «Червоному Хресті» та допомагала з фото-відео зйомкою.
  • Представники місцевої влади, журналісти та багато нових знайомих, українців та друзів з інших країн.

Художниці спілкувались про символізм та стилістику виконання ліногравюр, про жіночу природу та її материнську роль, про майбутнє дітей, про духовну та традиційну українську символіку та багато іншого. Під час відкриття виставки у відвідувачів була можливість придбати роботи. Оригінальні ліногравюри були миттєво заброньовані. Дівчата підготували близько 200 ліногравюр, тому наразі до кінця червня, ще є можливість придбати і тим самим долучитися до допомоги українцям. Всі виручені кошти передають до БО «БФ «Сонячний Всесвіт» для підтримки проектів на допомогу мам з дітками в Україні.

Після відкриття виставки художниці мали змогу поспілкуватись з аудиторією в форматі конференції, де розповідали свою історію, різноманітні програми фонду, та виразили безмежну вдячність всім, хто допомагав з втіленням проекту в життя.

Виставка буде дійсна до кінця літа і буде видозмінюватись. В наступній частині художниці з України планують влаштувати благодійний аукціон, де можна буде придбати полотна з олійним живописом.

Вдячні всім, хто допомагав та підтримував художниць в підготовці та відкритті виставки! Особлива подяка директору Андреа Берліні та всім працівникам центру «Centre d’Art Contemporain Genève» за організацію виставки на підтримку України!

news-423
news-424
news-425
news-426
news-427
news-428
news-429
news-430